Odpowiedź :
Odpowiedź:
192 cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Pp=36 cm² V=180 cm³
V= Pp×h 180=36×h /:36
h=180:36=5 (h to jest długość dłuższej krawędzi)
Pole całkowite (Pc)= 2×Pp+ 4×(5×6)= 2× 36+ 4×30= 72+120=192 (cm)²
Odpowiedź:
192 cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Pp=36 cm² V=180 cm³
V= Pp×h 180=36×h /:36
h=180:36=5 (h to jest długość dłuższej krawędzi)
Pole całkowite (Pc)= 2×Pp+ 4×(5×6)= 2× 36+ 4×30= 72+120=192 (cm)²