👤


Goździk jest o 2 zł tańszy od róży. Kasia na Dzień Matki kupiła dwie
róże i cztery goździki. Razem zapłaciła 40zł. Ile kosztowała róża, ile
kosztował goździk?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Róża kosztowała 8 złotych, a goździk 6

Szczegółowe wyjaśnienie:

x - cena róży

x-2 - cena goździka

2x + 4(x-2) = 40

2x + 4x - 8 = 40/+8

6x = 48/:6

x = 8

8 - 2 = 6

spr. 2*8 + 4*6 = 16+24 = 40

Odpowiedź:

8 zl kosztuja gozdziki 40-8=32 tyle kosztuja roze

Go Studier: Inne Pytanie