👤

hej pomoze ktoś ? zad 6 Ułóż dwa zadania do dzielenia 40:7 plis z odpowiedzią

Odpowiedź :

Odpowiedź:

?

Szczegółowe wyjaśnienie:

Ania kupiła 7 kg jabłek za 40 zł. Ile kosztuje kg jabłek?

1 kg jabłek kosztuje 5,71 zł.

Za 7 misiów Jaś zapłacił 40 zł. Ile kosztuje jeden miś?

1 miś kosztuje 5,71 zł