👤

Kula śnieżna poruszając się z pewną szybkością ma energię 28 dżuli. Jaka będzie energia kinetyczna tej kuli jeżeli jej szybkość wzrośnie 3 razy?

Odpowiedź :

Dane:

Ek=28J

Szukane:

[tex]E_k_2=?\\[/tex]

Rozwiazanie:

Kula śnieżna posiada energię kinetyczną wyrażoną wzorem:

[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}[/tex]

Po zwiększeniu szybkości trzykrotnie mamy:

[tex]E_k_2=\frac{m(3v)^2}{2}=\frac{m9v^2}{2}=9\frac{mv^2}{2}=9E_k=9\cdot28=252J[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie