załącznik BŁAGAM pomocy do 16:00 musze to wysłać

Liczymy objętość akwarium:
[tex]V=abc[/tex]
[tex]V= 23*28*30[/tex]
[tex]V=19320 cm^{3} = 19,32 dm^{3}[/tex]
Liczymy teraz objętość wody w akwarium:
[tex]\frac{5}{7} * 19,32= \frac{5}{7} *19\frac{32}{100} =\frac{5}{7} *\frac{1932}{100}=\frac{1380}{100} = 13,8 dm^{3}=13,8l[/tex]
Pozdrawiam ;)
Odpowiedź:
obliczymy objętość tego akwarium
V=23*28*30=19320
cm³
[tex]19320*\frac{5}{7} =2760*5=13800[/tex] cm³
1dm³=1 l =1000 cm³
13800 cm³=13,8 l
w akwarium jest 13,8 l wody
Szczegółowe wyjaśnienie: