👤

Pociąg towarowy poruszał się z przyśpieszeniem 1 m/s^2 oblicz jaką drogę pokonał w czasie 10 sekund Zapisznobliczenia​

Odpowiedź :

a=1 m/s²

t=10s

Vo=0

s=?

s=Vo*t+0,5*a*t²

s=0,5*a*t²

s=0,5*1*10²

s=50 m

Wyjaśnienie:

a=1m/s²

t=10s

Oblicz drogę s

s=at²/2

s=1m/s²*(10s)²/2

s=1*100/2 m

s=50m

Pociąg pokonał drogę 50m.

Go Studier: Inne Pytanie