Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 6cm
Pp= a²√3/4=6²√3/4=9√3
H= wysokosc bryły= 7cm
V= 1/3*7*9√3= 21√3cm³
h=wysokosc podstawy=a√3/2=6√3/2=3√3
1/3 h= √3 k=wysokosc sciany bocznej
(1/3 h)²+H²=k² k²= √3²+7² k= 2√13cm
Pb= 3*1/2 ak=3/2*6*2√13= 18√3
Pc= 18√3+9√3=27√3cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: