Odpowiedź:
[tex]q=\frac{m}v}[/tex]
q - gęstość
m - masa
v - objętość
v - a*b*c
gdzie a, b, c to długości krawędzi kostki
a = 10 cm = 0,1 m
b = 15 cm = 0,15 m
c = 15 cm = 0,15 m
v = 0,1 * 0,15 * 0,15 = 0,00225 m^3
[tex]q = \frac{1,5}{0,00225} = 666,67 [ \frac{kg}{m^{3} }][/tex]