Oblicz masę cząsteczkową 5 związków chemicznych.

1. mN2O=2*14u+16u=44u
mNO=14u+16u=30u
2. mCuCl2=63,5u+2*35,5u=134,5u
3. mZn(MnO4)2=65u+2*55u+8*16u=303u
4. m(NH4)2SO3=2*14u+8*1u+32u+3*16u=116u
5. mBi(OH)2=209u+2*16u+2*1u=243 u