👤

Obliczyć stężenie procentowe roztworu otrzymanego po rozpuszczeniu 1kg lakieru w 10dm3 acetonu. Gęstość acetonu wynosi 0,79 g/cm3.

Daje 25!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

ms=1kg=1000g

V=10dm3=10000cm3

d=0,79g/cm3

d=m/V---> m=d*V ---->  m=0,79*10000=7900g roztworu

Cp=1000/7900*100%=12,67%