Odpowiedź :
Odpowiedź:
α - kąt padania
β - kąt odbicia
Normalna jest prostopadła do powierzchni lustra, dlatego:
α=90°-42°=48°
Z prawa odbicia:
α=β
β=48°
Wyjaśnienie:

Odpowiedź:
α - kąt padania
β - kąt odbicia
Normalna jest prostopadła do powierzchni lustra, dlatego:
α=90°-42°=48°
Z prawa odbicia:
α=β
β=48°
Wyjaśnienie: