Odpowiedź :
mHNO3=1u+14u+3*16u=63u
1u---x%
63u---100%
x=1,59%H
14u---x%
63u---100%
x=22,22%N
100%-(1,59%+22,22%)=76,19%O
mHNO2=1u+14u+2*16u=47 u
1u---x%
47u---100%
x=2,13%H
14u---x%
47u---100%
x=29,79%N
100%-(2,13%+29,79%)=68,08%O
mHNO3=1u+14u+3*16u=63u
1u---x%
63u---100%
x=1,59%H
14u---x%
63u---100%
x=22,22%N
100%-(1,59%+22,22%)=76,19%O
mHNO2=1u+14u+2*16u=47 u
1u---x%
47u---100%
x=2,13%H
14u---x%
47u---100%
x=29,79%N
100%-(2,13%+29,79%)=68,08%O