👤

Zadanie 4.
Pączek jest dwa razy droższy od bułki. Za sześć bułek i jednego pączka Dorota zapłaciła 16
zł. Ile kosztował pączek? Rozwiąż zadanie układając odpowiednie równanie.
pomoze ktos plz?? dam naj kazdemuuu!!!! tylko szybkoooo​


Odpowiedź :

bułka - x = 2

pączek - 2x = 2

6x + 2x = 16

8x = 16 //: 8

x = 2

2 × 2 = 4