👤

Zadanie 4.
Paczek jest dwa razy droższy od buiki. Za sześć bulek i jednego pączka Dorota zapłaciła 16
zł. Ile kosztował pączek? Rozwiąż zadanie ukladając odpowiednie równanie.
pomoz ktos plzz dam naj kazdemu!!!!!!! tylko szybkoooo​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

pączek = 2x

bułka = x

6×x+2x=16

6x+2x=16

8x=16 /:8

x=2

pączek kosztuje 2×2=4zł

bułka kosztuje 2zł