👤

Jak długo spada jabłko z wysokości 6m?
DAJE NAJ !


Odpowiedź :

[tex]dane:\\v_{o} = 0\\h = 6 \ m\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\t = ?\\\\h = \frac{gt^{2}}{2} \ \ /\cdot\frac{2}{g}\\\\t^{2} = \frac{2h}{g}\\\\t = \sqrt{\frac{2h}{g}}\\\\t = \sqrt{\frac{2\cdot 6 \ m}{10\frac{m}{s^{2}}}}\approx1,1 \ s[/tex]