👤

ile czystej wody nalezy dodac do 4 litrow wody 18% roztworu cukru aby otrzymac roztwor 12%​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

4l = 4000ml

4000(ml) - 100%(1)

x - 18%(1)

[tex] x = \frac{18 \times 4 |000| }{100} = \frac{72000}{100} = 720[/tex]

720 - 18%(1)

720 - 12%(2)

x - 100%(2)

[tex]x = \frac{720 \times 100}{12} = \frac{72000}{12} = 6000[/tex]

6l - 4l = 2l

odp: Trzeba dolać 2 litry wody.

//tak, wiem ze to stare, ale fajnie chociaż znać sposób