👤

Oblicz średnią prędkość maratończyka, który dystans s = 42,195 km pokonał w
czasie t=3 h. Wynik podaj w m/s.


Odpowiedź :

dane :
s= 42,195km
t = 3h

szukane :
v= ?

v= s/t
v= 42,195 km / 3h
v= 14,065 km/h = 14,065 1000m / 3600s = 14065m / 3600s = 3,91 m/s

odp: średnia prędkość maratończyka wynosiła 3,91 m/s

mam nadzieję że pomogłam ❤️

Odpowiedź:

S=42195m

t=3h=10800

42195/10800

V=3,906m/s