👤

1.Oblicz rozpuszczalność CuSO4 w temp 80C jeśli stężenie procentowe nasyconego w tej temperaturze roztworu wynosi 35,9%.

2.Oblicz stężenie procentowe roztworu NaCl jeżeli po całkowitym odparowaniu wody z 500g roztworu pozostało 20g soli.


Odpowiedź :

Zadanie 1

mH2O=100g-35,9g

mH2O=64,1 g

35,9g---64,1 g H2O

xg---100 g H2O

x=56 g

R: 56 g/100 g H2O

Zadanie 2

Dane:

ms=20 g

mr=500g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=20g*100%/500g

Cp=4%