👤

mrozone owoce w opakowaniu wazacym 250 g kosztuja 4,85zl il ekosztuje kilogram tych owocow

Odpowiedź :

Odpowiedź:

19,4 BO  250 RAZY 4,85=19,4

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

1kg=1000g

250g - 4,85zł

1000g - x

x=(1000*4,85)/250= 19,4zł

odp.: Kilogram owoców kosztuje 19,40zł

Szczegółowe wyjaśnienie: