👤

Samochód o masie 1t w czasie 5s zwiększył swoją prędkość o 20m/s. Oblicz wartość siły wypadkowej, która na niego działała w tym czasie. Zapisz wzory i obliczenia.
proszę żeby było dobrze


Odpowiedź :

Dane:

[tex]m=1t=1000kg\\ t=5s\\ \Delta v=20\frac{m}{s}\\ szukane:\\ F=?\\ Rozwiazanie:\\ F=ma\\ Gdzie:\ a=\frac{\Delta v}{t}\\ F=\frac{m\Delta v}{t}=\frac{1000\cdot 20}{5}=4000N[/tex]