pomocy dam najjjjjj na teraz

Odpowiedź:
Nie rozumiem za co dostałam ostrzeżenie, ale nie będę złośliwa i rozwiążę Ci te zadania, ale napisałam prawdę, ze dzisiaj rozwiązałam już to samo dla Jlkjlkjlk. Czy Wy tego nie widzicie?
zad1
Cm=0,9mol/
V=250=0,25
Cm= n=V*Cm=0,25*0,9mol/=0,225 mol
n= ms=n*M
MAgCl=108g+36g=144g
mAgCl=0,225*144g=32,4g
zad.2
tu zajdzie reakcja
Na2O + H2O---> 2NaOH
2*23g+16g=62g 2(23g+16g+1g)=80g
z 62g Na2O powstaje 80g NaOH,
z 25g Na2O powstanie xgNaOH
x==32,3g NaOH
było 25g Na2O, a powstało 32,3g NaOH, więc zostało związane(zużyte)
32,3g-25g=7,3g H2O
ze 145g H2O pozostało 145g-7,3g=137,7g wody i to ona jest rozpuszczalnikiem dla zasady sodowej
m rozpuszczalnika=137,7g
ms=32,3g
masa roztworu=137,7g+32,3g=170g
Cp=*100%=*100%=19%
Wyjaśnienie:
Wyjaśnienie: