Odpowiedź :
Odpowiedź:
ms - masa subdtancji
mr- masa roztworu
ms= 10 g
mr= 250g
Cp= ms/mr*100%
Cp=10g/250g*100%=4%
Stężenie procentowe otrzymanego roztworu wynosi 4%.
Odpowiedź:
ms - masa subdtancji
mr- masa roztworu
ms= 10 g
mr= 250g
Cp= ms/mr*100%
Cp=10g/250g*100%=4%
Stężenie procentowe otrzymanego roztworu wynosi 4%.