Prosze o zrobienie zadania 4 i 5 to jestkartkówka proszę szybko .

Odpowiedź:
[tex]Zad. 4\\dane:\\m=300g=0,3kg\\h=100m\\\\szukane:\\E_p=m\cdot g\cdot h\\\\rozwiazanie:\\E_p=0,3kg\cdot 10\frac{m}{s^2}\cdot 100m=300J\\[/tex]
[tex]Zad. 5\\dane:\\m=5kg\\E_p=100J\\\\szukane:\\h=?\\E_p=m\cdot g\cdot h /:(m\cdot g)\\h=\frac{E_p}{m\cdot g}\\h=\frac{100J}{5kg\cdot 10\frac{m}{s^2}}=2m[/tex]
Wyjaśnienie: