👤

basia kupiła 8kg ogórków i zapłaciła za nie 20zł Ile kilogramów ogórków basia mogłaby kupić za 11.25zl proszeeeeee potrzebuje na teraz pliiiiis dam naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Basia może kupić 4,5kg za 11.25zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Dzielimy 20 przez 8

20 : 8 = 2,5

1kg = 2,5 zł

Teraz 11.25 dzielimy przez 2,5

11.25 : 2,5 = 4,5

Mam nadzieje, że pomogłem i liczę na naj :)

Go Studier: Inne Pytanie