👤

Tata kupił 4 jogurty, mleko i czekoladę. Czekolada kosztowała 3 zł, mleko było 2 razy droższe od jogurtu. Za zakupy zapłaciła 21 zł. Oblicz, ile kosztował jogurt.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Jogurty= x

Mleko= 2x

Czekolada= 3

Razem= 21

x+2x+3=21

3x+3=21 /-3

3x=18 / :3

x=6

Jogurty= 6

Mleko= 12

Czekolada= 3

Razem= 6+12+3=21

Odpowiedź: Jogurt kosztował 6 złotych