👤

Reakcja zachodzi zgodnie z reakcją: C + O2 = CO2 Oblicz ile węgla potrzeba, aby otrzymać 22g CO2. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

masa molowa C M=12 g/mol

masa molowa CO2 M=44g/mol

12g          44g

C + O2 = CO2

xg            22g

12g-44g

xg-22g

44*x=12*22

x=6g C