Zadanie 4,5 strona 97 klasa 6

a) 11*2=22zł
47zł-22zł=25zł
b) kilogram śliwek-4zł
pół kilograma śliwek-2zł
4:2=2
maliny-100g=5zł
100g-10dag
maliny=5zł
2zł+5zł=7zł
22-7-=15zł
c) 2.80*5=14
20-14=6zł