Proszę potrzebuję pomocy!!! Do 21!!!
Zad 3 !
Daje najj!!!!!

Zad. 3
Reakcja przebiega w następujący sposób:
C + O2 = CO2
M(C)=12g/mol, M(O2)=32g/mol, M(CO2)=44g/mol
Z ogólnego zapisu reakcji wynika, że w wyniku spalania 12g węgla można otrzymać 44g tlenku węgla (IV). Aby obliczyć, ile CO2 można otrzymać w wyniku spalania 48kg węgla, posłużę się proporcją:
12g --- 44g
48kg -- x
x = (48*44)/12 = 176kg
Odp. Powstanie 176kg CO2