Odpowiedź :
Odpowiedź:
3*35,5u 2*162,5u
2Fe + 3Cl2 ----> 2FeCl3
x 322g
106,5g chloru ----325 g chlorku żelaza III
x ---- 322g " "
x= 106,5 g*322g/ 325g
x=105,5g chloru
odp: Do otrzymania 322g FeCl3 potrzeba 105,5g chloru
Odpowiedź:
3*35,5u 2*162,5u
2Fe + 3Cl2 ----> 2FeCl3
x 322g
106,5g chloru ----325 g chlorku żelaza III
x ---- 322g " "
x= 106,5 g*322g/ 325g
x=105,5g chloru
odp: Do otrzymania 322g FeCl3 potrzeba 105,5g chloru