👤

Szybko proszę
7. Oblicz:
a) 3,45 + 15 = . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . c) 34 ⋅ 3,6 = . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . b) 4,38 − 83 = . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . d) 2 35 : 0,25 = . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
8. Maciek kupił 25dag chałwy w cenie 33,60zł za kilogram i 5 czekolad po 4,25zł każda. Ile zapłacił za te słodycze?

9. W klasie Va 26% dzieci nie lubi grać w żadne gry, 42% gra w scrabble, a 48% — w szachy. Ile
procent dzieci z klasy V a gra w szachy i w scrabble?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad.7

a)3,45+15=18,45

b)4,38-83= -78,62

c)34×3,6=122,4

d)235:0,25=9,4

zad.8

Chałwa:

100:4=25

33,60:4=8,4-za 25 dag chałwy.

Czekolada:

5×4,25=21,25 zł

Obliczenia: 8,40+21,25=29,65 zł

zad.9

nie rozumiem co mam obliczyć :/.

Go Studier: Inne Pytanie