Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane
m = 75kg
t = 0,4s
Szukane
P = ?
Stałe
g = 10m/s²
Żeby wykonać pracę podskoku wykonać pracę równej energii potencjalnej na wysokości 2m
więc
E = W
E = mgh
W = mgh
[tex]P = \frac{W}{t} = \frac{mgh}{t}[/tex]
[tex]P = \frac{75*10*2}{0,4} = 3750 \ W\\[/tex]
[tex]P = \frac{kg*\frac{m^2}{s}*m}{s} = \frac{J}{s} = [W][/tex]