👤

pociąg w ciągu 8 godzin przejerzdża 720km z jaką prędkością jedzie​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

8 godzin = 720 km

1 godzina = 720 ÷ 8 = 90 km

Odp. Pociąg jedzie z prędkością 90 km na godzinę (90 km/h).

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam :)

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

V=s/t  czyli prędkość to  droga podzielona przez czs

V=720km:8h=90km/h  

Jedzie z prędkością 90km/h