👤

samochód jedzie z prędkością 72 km/h . jaką odległość pokonuje w ciągu minuty a jaką w ciągu sekundy

Odpowiedź :

Odpowiedź:

w ciągu minuty: 72km:60=1,2km

w ciągu sekundy: 1,2km:60=0,02km=20m

Szczegółowe wyjaśnienie: