👤

Ile naczyniu znajduje się 300 g roztworu sli o stężeniu 10%. Ile wody należy dolać do tego naczynia, aby otrzymać roztwór o stężeniu 3%?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - ilosc dolanej wody

0,03(300+x)=0,1*300

9 + 0,03x=30    

0,03x = 30-9

0,03x = 21  /:0,03

x=2100:3

x=700

Odp. Nalezy dolac 700 g wody.

Szczegółowe wyjaśnienie: