👤

Zadanie 10. Podstawy trapezu o polu 48cm2 mają długości 5cm i 7cm. Jaką wysokość ma ten trapez?

Odpowiedź :

a = 5cm

b=7cm

48 cm2 = (5cm +7cm) * h :2

48cm2 = 12cm *h :2

h = 48 cm : (12cm :2)

h = 8 cm - wysokość trapezu

błagam o naj

P = ½ * (a + b) * h

a = 5 cm

b = 7 cm

½ * (5 cm + 7 cm) * h = 48 cm²

½ * 12 cm * h = 48 cm²

6 cm * h = 48 cm²

h = 48 cm² : 6 cm

h = 8 cm