👤

4. Na filmie „Wielki skok” było w kinie 48 dorosłych i 32 dzieci. Jaki procent
widzów stanowili dorośli, a jaki - dzieci? Napisz obliczenia.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

80= 100%

80=100%

48=x%

4800= 80x

x= 60%

dorośli stanowili 60%

80=100

32=x

80x=3200

x=40%

dzieci stanowiły 40%

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

48+32=80

80 - 100%

48 - X

48*100=4800

4800:80= 60

60% - dorośli

40% - dzieci

Szczegółowe wyjaśnienie:

jak pomnozysz 48 * 100 lub 32 * 100 i pozniej wynik podzielisz przez ilość osob która ogólnie tam była to wyjdzie ci ile %

pozniej mozesz jeszcze napisać 80 * 0.6 (bo 0.6 to 60%) i wyjdzie ci 48 czyli tyle ile jest dorosłych