👤

Kamyk o masie 100g wyrzucony pionowo w górę z prędkością 5
Jak wysoko wzniesie się kamyk? Pomiń opór powietrza Przyjmy
wartość przyspieszenia ziemskiego 10 m​


Odpowiedź :

m=100g=10dag=0,1kg

v=5m/s

g=10m/s^2

mgh=mv^2/2

h=v^2/2g

h=25m^2/s^2 : 20m/s^2

h=1,25m