👤

Dzbanek i kubek kosztują razem 68 zł. Gdyby dzbanek potaniał o 5 zł, kosztowałby dwukrotnie więcej niż kubek. Ile kosztuje kubek?​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

odp w załączniku :) miłego dnia <3

Zobacz obrazek Oliwiaczapla8

Odpowiedź:

Kubek kosztuje 21zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

d - cena dzbanka

k - cena kubka

d + k = 68

d - 5 = 2K

d + k - (d - 5) = 68 - 2K

d + k - d + 5 + 2K = 68

3K = 63

k = 63/3

k = 21

k + (2K + 5) = 68

3K = 68 - 5

3K = 63

k = 63/3

k = 21

Odpowiedź: Kubek kosztuje 21zł