👤

Zadanie 4
Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Jola za siedem lizaków i dwa batony zapłaciła 13 zł. Lizak była 3 razy tańszy od batona.
Ile kosztował baton?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x-lizaki

3x-batony

7*x+2*3x=13

7x+6x=13

13x=13/:13

x=1

x=1zł-cena lizaka

3x=3*1zł-cena batona