👤

1. Samochód, który ruszył z miejsca poruszał się przez 10 s z przyspieszeniem 3 m/s2. Jaką po tym czasie uzyskał prędkość?
2. Ile czasu musiał się rozpędzać samochód z przyspieszeniem 5 m/s2, żeby uzyskać prędkość 20 m/s?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1. ∆t = 10s

a = 3m/s²

∆v = ?

a = ∆v / ∆t

∆v = a * ∆t

∆v = 3m/s² * 10s

∆v = 30m/s

2. a = 5m/s²

∆v = 20m/s

∆t = ?

a = ∆v / ∆t

∆t = ∆v / a

∆t = 20m/s / 5m/s²

∆t = 4s