👤

Tomek przeszedł 200 m w czasie 5 minut. Z jaką prędkością średnią poruszał się Tomek? PROSZĘ NA TERAZ SZYBKO ​

Odpowiedź :

V = s/t

s = 200 m

t = 5 min = 5 * 60s = 300s

V = 200/300 m/s = 2/3 m/s

Odpowiedź:

5min × 12 = 1h

200m × 12 = 2400m = 2,4km

Odp. Tomek poruszał się ze średnia prędkościa 2,4km/h.

Liczę na naj ❤️