👤

Prostopadłościenny pojemnik o wymiarach 27 cm x 35cm x 55cm napełniono płynem do 75% jego wysokości. Ile litrów płynu jest w tym pojemniku.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

W tym pojemniku jest ok. 39 litrów płynu.

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]a = 27 \ cm = 2,7 \ dm\\b = 35 \ cm = 3,5 \ dm\\c = 55 \cm = 5,5 \ dm\\\\V = a\times b\times c = 2,7\times3,5\times 5,5 = 51,975 \ dm^{3} = 51,975 \ l\\\\75\% =0,75\\\\0,75V = 0,75\times51,975= 38,98125 \ l\approx39 \ l[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie