👤

Oblicz energię kinetyczną ciała o masie 2kg poruszającego się z prędkością
4m/s. Oblicz wg schematu rozwiązywania zadań.
Proszę daje naj​


Odpowiedź :

Dane: m=2kg V=4m/s

Szukane: Ek=?

Ek=2kg x (4m/s)*/2 Ek=4kg x m*/s* Ek=16J

Odp. Energia kinetyczna ciała wynosi 16J

Liczę na naj! ^^

Odpowiedź:

Dane: m=2kg v=4m/s

Szukane: E=?

E=(mv^2)/2=(2kg*4^2 m/s)/2=16J

Odp. Ciało ma energię kinetyczną wynoszącą 16J

Czekam na naj :D

Go Studier: Inne Pytanie