👤

Oblicz energię kinetyczną ciała o masie 300[g] poruszającego się z prędkością 3 [m/s] .

Odpowiedź :

Odpowiedź:

wzór:

Ek = mV²/2

dane:

m = 300 g = 0,3 kg

V = 3 m/s

Ek = 0,3kg × (3 m/s)² /2

Ek = 0,3kg × 9 m²/s² /2

Ek = 2,7/2

Ek = 1,35 J