Potrzebuje pomocy z fizyką zdjęcie w załączniku.
W podanym obwodzie prądu stałego obliczyć prąd pobierany ze źródła napięciowego E oraz wartość spadku napięcia na rezystorze R4 jeżeli wiadomo, że wartość prądu płynącego przez rezystor R2 wynosi I2=3A. Dane: I= 2[A], E= 40[V], R1= 7 [Ω], R2= 3 [Ω], R3= 10 [Ω], R4= 2[Ω].
