👤

oblicz pole trójkąta o podstawie 4 cm i wysokości 3,6 dm

Odpowiedź :

P = ½ * a * h

a = 4 cm

b = 3,6 dm = 36 cm

P = ½ * 4 * 36 = 2 * 36 = 72 cm²

Odpowiedź:

P= 1/2 a*b

P=1/2 4*36( ponieważ 1 cm to 10 cm to 3,6dm to będzie 36cm)

skracamy 4 przez dwa ale można także 36 to jest już wasz wybór czyli:

P=2*36

P=72cm