👤

Kacper posiada 0,1 molowy roztwór kwasu azotowego(III), którego stopień dysocjacji wynosi 4,5%. Oblicz jakie jest stężenie kationów wodorowych w tym roztworze

Odpowiedź :

Odpowiedź:

HNO2

nz=?

nw = 0,1

∝=4,5%

∝=nz :nw

0,045=C/0,1

Nc=∝:nz=0,045*0,1=0,0044

no i ez ;3