Odpowiedź :
Odpowiedź:
czekolada - 4x
baton - x
6x + 4x = 12zł
10x = 12zł
x = 1,2zł
4 * 1,2 = 4,8zł
Odp. baton kosztuje 1,2zł, a czekolada 4,8zł
x - cena batona
4x - cena czekolady
6x + 4x = 12
10x = 12 /:10
x = 1,2 - cena batona
4*1,2 = 4,80 - cena czekolady
Odpowiedź. Baton kosztuje 1,20 zł, a czekolada 4,80 zł.