👤

SZYBKOOO
Greta za dwa batoniki i wodę mineralną zapłaciła 4zł, Batonik był
o 50 groszy droższy od wody. Ile kosztował batonik?


Odpowiedź :

x - cena wody

x + 0,5 - cena batonika

2*(x+0,5) + x = 4

2x + 1 + x = 4

3x + 1 = 4

3x = 4 - 1

3x = 3

x = 1 - cena wody

1 + 0,50 = 1,50 - cena batonika

Odpowiedź. Batonik kosztował 1,50 zł.

Odpowiedź:

Więc tak

Batonik - x +50gr

Woda - x

Czyli miał trzy produkty czyli

4-0.50*2 = 3

TERAZ 3:3 = 1

BATONIK 1 + 0.50 = 1.50

1.50 * 2 =3 ZŁ

Odp batoniki kosztowały 3 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

dziękuję