👤

Za 4 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 21,60 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis, a ile zeszyt?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x- cena zeszytu

2x-cena długopisu

4x + 2x =21,60

6x=21,60 / :6

x=3,6 zł ----cena zeszytu

2x=2*3,6=7,2 zł----cena długopisu